Skip to content

SME Profile: CASS Software (Polski)

Firma CASS, której założycielami i szefami są Dawid Kikosicki oraz Adam Dymurski, wieloletni pasjonaci wszystkiego co związane z IT, została założona w sierpniu 2020 r. w czasie pandemii. – Idea jaka stała za startem firmy była jedna: wykorzystanie naszej pasji w dziedzinie IT by pomóc firmom w stawaniu się bardziej cyfrowymi i w ten sposób zwiększać ich efektywność i szansę na sukces – mówi Pan Dawid Kikosicki. Jak dodaje, z zespołem realizują swoją misję poprzez administrowanie i wdrażanie infrastruktury IT, w tym rozwiązań chmurowych, których pomysłodawcą jest Adam Dymurski. Chmura to technologia, która już teraz rewolucjonizuje sposób w jaki firmy działają w obszarze cyfrowym. Jest ona wymieniana przez wielu ekspertów na całym świecie jako technologia przyszłości.

Pomimo trudnych, pandemicznych czasów firma rozwija się – ogłasza nowe partnerstwa, promocje i wdraża nowe produkty oraz usługi informatyczne do swojej oferty. Co więcej, założyła nawet sklep internetowy. – Na początku spotkań z naszymi potencjalnymi klientami na kolacjach biznesowych szybko okazało się, że istnieje mała świadomość wśród przedsiębiorców na temat tego jak ważną częścią biznesu jest infrastruktura IT oraz tego jak ważna jest cyfryzacja biznesów w obecnych czasach, szczególnie jeśli chcemy skutecznie konkurować. Co więcej, często rozmowy w kuluarach dawały firmom do myślenia, ale potem jakiś czas po spotkaniu zapominano jakie produkty i rozwiązania IT oferowane przez CASS mogą przynieść korzyści ich firmie. Dlatego postanowiliśmy założyć e-sklep, w którym opisaliśmy jasno i przystępnie, w jaki sposób nasze produkty mogą pomóc niemal każdemu biznesowi, a dostęp do tych informacji jest możliwy przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu. Oczywiście oferujemy również pomoc profesjonalnych doradców przy podejmowaniu decyzji dotyczącej wyboru optymalnych rozwiązań – tłumaczy Dawid Kikosicki. 

Jego zdaniem sklep będzie ważnym źródłem przychodów CASS w przyszłości. Już teraz planowane jest opracowanie jego wersji w języku angielskim i hiszpańskim. Chociaż e-sklep sam w sobie jest narzędziem cyfrowym, to do jego rozwoju zespół firmy CASS również używa innych narzędzi cyfrowych jak np. Google Ads i Facebook Ads. Stosowane są również narzędzia analityczne jak np. Google Analytics oraz wbudowany w sklep system CRM (służy do zarządzania relacjami z klientami). – Żeby sklep pomógł nam w lepszym eksponowaniu oferty i zwiększaniu przychodów, musimy korzystać z nowoczesnych rozwiązań cyfrowych by móc lepiej poznać naszego klienta i oferować produkty najbardziej dopasowane do jego potrzeb – mówi Dawid Kikosicki. 

Jak zaznaczył założyciel CASS, sukces nie byłby możliwy bez dostępu do wspomnianych wcześniej oraz wielu innych, darmowych lub tanich, narzędzi cyfrowych. Swoje usługi CASS promuje na branżowych grupach Facebook-owych i na Linkedin-ie. Z tą drugą platformą CASS wiąże szczególne nadzieje – obecnie profil firmy posiada ponad 130 followersów, ale w planach jest pozyskanie kolejnych, by było ich łącznie ponad 500. Dzięki temu będzie można skutecznie wykorzystać efekt sieci, jaką oferuje Linkedin. Narzędzia Google są używane z kolei do pozycjonowania marki w wynikach wyszukiwania przy zastosowaniu Google My Business – Nawet nie wiedzieliśmy jak bardzo to bezpłatne narzędzie poprawia internetowy wizerunek CASS i napędza nam ruch na stronę, szczególnie Youtube oraz Google Maps. Chociaż pracujemy w biznesie B2B, jesteśmy przekonani, że tego rodzaju działania marketingowe pozwolą nam zbudować wizerunek marki. A jak wiadomo, dobra marka buduje zaufanie klienta, które jest najważniejsze w naszym biznesie – mówi Dawid Kikosicki. Jest on również przekonany, że będą inwestować jeszcze więcej w reklamę w mediach społecznościowych, gdyż jest to tani i efektywny sposób na dotarcie z przekazem do starannie wyselekcjonowanych odbiorców, którzy mogą być potencjalnie zainteresowani usługami firmy CASS.

Chociaż założyliśmy firmę w czasie pandemii, wciąż się rozwijamy i zdobywamy nowych klientów. Wierzę w to, że połączenie naszej pasji, wiedzy oraz odpowiednich narzędzi pozwoli nam skutecznie rozwiązywać problemy klientów, pomagać im rozwijać się i przez to rozwijać również nasz biznes – dodaje Dawid Kikosicki. 

Join 3C to get the latest news and resources for your small business

To subscribe this form, you need to accept our privacy statement *(Required)
We respect your Privacy
This field is for validation purposes and should be left unchanged.